Футбольний м'яч і взимку не знає спочинку. Принаймні в столичному регіоні. Бо саме тут за будь-якої погоди команди різного статусу та рангу вшановують яскравою грою пам'ять видатних українських футболістів і організаторів футболу.
Здається, зовсім недавно тон у футболі столичного регіону задавали Фастів і Бородянка, Миронівка і Обухів… Однак нині в епіцентрі загальної уваги опинилися команди з Білої Церкви та Білоцерківського району. Принаймні цього року саме вони досягли найвищих турнірних успіхів.
Чемпіонат для тих, кому вже виповнилося тридцять п'ять років, — один з найпрестижніших у столичному регіоні. Цьогоріч він зібрав команди восьми районів і міст і тривав майже два місяці. Безпосередньо титул найсильнішого розіграли минулої суботи на баришівському стадіоні "Прогрес" місцева та бучанська команди, котрі з найменшими турнірними втратами здолали попередні стадії представницьких змагань.
Виконком обласної федерації футболу під проводом Олександра Тютюна затвердив список найкращих футболістів — аматорів області нинішнього сезону. До нього потрапили представники семи команд вищої ліги чемпіонату Київщини, відзначені фахівцями — тренерами і керівниками клубів, інспекторами і арбітрами, очільниками регіональних федерацій. Відтепер списки публікуватимуться щорічно.
Починаючи з 1992 року, чемпіонат області з футболу проходив дев'ятнадцять разів. Найтитулованішим клубом сучасності можна вважати фастівський "Рефрижератор", який завоював аж сім комплектів нагород різного гатунку. А взагалі на подіум сходили тридцять сім аматорських колективів.
Чемпіонат столичного регіону з футболу став основною подією в спортивному житті нашого краю. В офіційних календарних матчах узяли участь 315 гравців. 128 з них відзначилися голами. Безпосередньо з глядацьких трибун за турнірними баталіями спостерігали близько 25 тисяч уболівальників.
Відкладений з об'єктивної причини ще в серпні матч команд Узина та Ірпеня переможця не виявив. Однак і голу, проведеного в гостях, студентам-податківцям таки вистачило, щоб уникнути невтішної ролі головного аутсайдера сезону. "Замкнув" остаточний турнірний реєстр ФК "Узин".
Ця традиція започаткована на зламі двох століть. Мова про Суперкубок області з футболу. Починаючи з 1999 року, його виборюють чемпіон і володар Кубка Київщини в одному матчі, що проводиться зазвичай на нейтральному полі.
Обласна вища ліга ще не фінішувала: завершальний матч сезону, в якому зійдуться футбольні команди Узина та Ірпеня, відбудеться найближчої суботи на малій батьківщині незабутнього Павла Романовича Поповича. Однак медалісти зразка 2009 року вже відомі. Цікаво, що всі вони зійшли на подіум Київщини футбольної вперше в історії.
Починаючи з 1992 року, Київщина футбольна мала дванадцять чемпіонів. Минулої суботи до списку найсильніших долучився ще й "Інтер" з Фурсів. А взагалі за часів державної незалежності чемпіонський титул розігрувався дев'ятнадцять разів.
Чемпіонат Київщини з футболу наблизився до фінішу. Правда, й досі не відомо, скільки ігрових днів залишилося нинішнього сезону — один чи все-таки два. Бо за певних обставин футбольна громада столичного регіону може стати свідком ще й так званого "золотого" матчу.
Чотири команди зберігають шанси виграти цьогорічний турнір найсильніших аматорських колективів столичного регіону. Правда, дві з них — макарівська та ставищенська — мають хіба що теоретичну нагоду зійти на вершину. Натомість "Інтер" і ФК "Вишневе", з урахуванням календаря завершальних ігор, простують до головної мети сезону майже нога в ногу.
За чотири тури до фінішу фурсівський "Інтер" став недосяжним для ФК "Путрівка". Це означає, що третього поспіль чемпіонського сезону в команди Леоніда Матушевича не буде. Хоча й "Інтер" похвалитися комплектом найцінніших нагород поки що не може…